Prečo návrh od architekta?

Bez ohľadu na vlastný vkus dokáže architekt (interiérový dizajnér) pripraviť nadčasový návrh interiéru v štýle, ktorý Vám bude blízky.
Kúpeľňa

Prístup architekta

Architekt pripraví každý návrh interiéru s maximálnym ohľadom na funkčnosť. Pozná technické normy a vlastnosti materiálov a dokáže navrhnúť interiér, ktorý je praktický, funkčný, a v ktorom je všetko logicky usporiadané pre pohodlný život jeho obyvateľov.

Skúsenosti a rozhľad

Profesionálny interiérový dizajnér dokáže z priestoru vyťažiť maximum – či už ide o malú miestnosť, netypický priestor alebo priestor so zmiešanými funkciami, ako napríklad obývačka s pracovňou.
V prípade, že si neviete poradiť s výberom materiálov – druhom alebo vzorom podlahy, obkladačiek, či tapety, zájde s vami do predajne a pomôže všetko vybrať tak, aby to spolu ladilo. Alebo si vyberiete priamo v kancelárii architekta, z množstva vzorkovníkov od rôznych dodávateľov.
Skúsenosti a rozhľad

Ako funguje spolupráca s architektom

Úvodné stretnutie
Klient popíše, aký priestor chce zariadiť, na čo bude slúžiť, aká je jeho predstava o štýle zariadenia, materiáloch a rozpočte. Cieľom stretnutia je získať predstavu o rozsahu zákazky.
Cenová ponuka
Architekt vypracuje cenovú ponuku na svoje služby a pripraví záväznú objednávku na podpis klienta.
Zadanie
Následne si ešte raz, detailnejšie spolu prejdú zadanie. Ak má klient ukážky interiérov, ktoré sa mu páčia a ku ktorým by sa chcel priblížiť, môže si ich pripraviť na stretnutie.
Zameranie
Aby mohol architekt pracovať s presnými rozmermi interiéru, ktorý navrhuje, je potrebné ísť ho osobne premerať. A to aj v prípade, ak má klient k dispozícii pôdorysy. Tie totiž nemusia byť úplne presné, pretože pri výstavbe mohli vzniknúť odchýlky.
Vizualizácia
Architekt spracuje návrh interiéru v 3D vizualizácii aj v pôdoryse.
Prezentácia
Na ďalšom stretnutí ho odprezentuje klientovi. Klient môže návrh pripomienkovať na stretnutí, diskutovať o ňom, alebo si nechá pár dní na rozmyslenie a konzultáciu s ostatnými členmi domácnosti